Hooldus

Hambavahetus


 
Piimahambad
Yorkshire terjeri kutsikatel tulevad esimesed piimahambad suhu ühe kuu vanuselt. Kokku peaks tulema 28 tk ( 
nii ala-kui ülalõuas 6 esihammast, 2 silmahammast ja 3 premolaari kummagi silmahamba taga)
Hambavahetus
Hambad hakkavad vahetuma tavaliselt 4-5 kuu vanuselt. Piimahambad tulevad ära  ja asemele kasvavad  42 jäävhammast.

Muidugi iga kutsikas on erinev, aga  hambad peaksid olema vahetunud 8-9kuu vanuselt.
Yorkidel on peamiseks probleemiks topelt piimahambad. Kõige tugevamalt on tavaliselt  kinni kihvad, mis ei taha eriti ise ära tulla. Hamba ära tulekule võid kaasa aidata tirimismängudega või aeg-ajalt hammast liigutades.
Kui kutsikal on topelthambad ikka suus 7-8 kuul, siis külasta kindlasti loomaarsti ja ilmselt pead laskma need eemalda narkoosis.Liiga hilja eemaltatavad hambad võivad muuta hambumuse valeks.

Pildil topelt kihvad
 
 Yorkshire Terjeri õige hambumus on 6x6 käärhambumus!
 
Ps! Kindlasti ära lase koerale teha sellist narkoosi, mida tehakse opi  ajal, vaid pigem pisike rahustav süst.
Kuidas toime tulla hambavahetusega kaasneva närimisega
Kui kutsikal toimub hambavahetus on tal eriline vajadus pidevalt midagi närida. Selleks võivad olla sinu jalanõud , mööbel, juhtmed jne..
Muuda kindlasti oma kodu närimiskindlaks, et kutsikas ei satuks närima midagi ohtlikku.
Samuti on ohtlikud igasugused pisikesed asjad nagu legod või muud lastele mõeldud mänguasjad, millest võivad 
nad pisikesi tükke kätte saada ja alla neelata.
Muretse närimiskonte ja kvaliteetseid mänguasju!

Kuidas muuta Yorkie "külmakindlaks"

Kuna Yorkiel puudub aluskarv, siis sügis -talvisel perioodil, kui kraadiklaas on umbes alla 7 kraadi, võibolla neil raske reguleerida kehatemepratuuri

Külm vihm,lörts või märg lumi imendub kiiresti karva ning need koos külma ilmaga tekitab koerale külmavärinad, mis omakorda võib viia koera alajahtumiseni. Et kõike seda vältida, on oluline riietada oma koer õigesti!

Parim talvekostüüm on kombekas, mille pealmine osa on vett hülgavast materjalist ning sees on soe fliis. Kombe hoiab soojas nii keha (samuti ka kõhualuse), tagumised jalad kui ka pepu.
Kampsunid ja vestid ei sobi kandmiseks talvel, sest need hoiavad soojas ainult õlad ja pool kehast. Paremini sobivad pikemad mantlid või parkad.
Soojemate ilmadega (sügisel)võib kasutada paksemat kampsunit .
Kuna Yorkid on karvased, siis pigem valida riided millel on trukid või lukud, sest krõpsudesse kipub karv kinni jääma, ning suure sahmerdamise peale ka lahti minema.
Kapuutsi olemasolu ei pea ma väga tähtsaks, sest tavaliselt on see pigem lihtsalt lisandiks jopele.Vaadata, et kui koer pea alla paneb, siis kapuuts ei libiseks pea peale.
Vali kindlasti mugavad ja koerale seljas hästi istuvad, mitte liiga kitsad riided. Kõige parem kui saad koeraga koos poodi minna ja seal proovida.

Samuti on pikemate jalutuskäikudele hea jalga panna papud, sest maapind on tavaliselt külmem kui õhk. Jää peal kõndimine on oluliselt hullem kui käia lume peal. Hea oleks  vältida kohti, kus kasutatakse libedusetõrje vahendeid, mis võivad lõhkuda käppade aluseid padjakesi.

Kuigi paljud koer pole nõus papudega liikuma, saab selle asendada käpavahaga, mis sobib kasutamiseks nii talvel kui ka kuumal suvel.
Oluline on,et koer saaks pidevalt liikuvuses olla. Kindlasti ei tohi lasta koeral kaua seista või istuda ühe koha peal

Mõned näited meie koerte riietest